Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w sobotę. Zamówienie musi zostać złożone do 14:00 Usługa Paczka w Weekend - Gwarancja dostawy do paczkomatu w niedzielę. Zamówienie musi zostać złożone do 11:00 w sobotę
Koszt dostawy 12,00 zł
W koszyku brakuje 400.00 do darmowej wysyłki.
do kasy suma: 12,00 zł
Blog kategorie

Skala Tog w śpiworkach niemowlęcych-czym jest?

Skala Tog w śpiworkach niemowlęcych- czym jest?

Skala Tog w śpiworkach niemowlęcych.

Nieodzownym elementem każdej wyprawki niemowlęcej jest śpiworek. Dla każdego rodzica kluczowe jest zapewnienie komfortowego i bezpiecznego snu swojemu dziecku. To właśnie podczas snu maluch odpoczywa, regeneruje się, ale także rośnie. Odpowiednio dobrany śpiworek zapewni maleństwu wygodę, swobodne oddychanie oraz komfort cieplny. Dodatkowo korzystanie ze śpiworka eliminuje ryzyko wyziębienia organizmu dziecka lub jego nadmiernego pocenia podczas snu. Śpiworek zapewnia stałe okrycie dziecka, bez prawdopodobieństwa niebezpiecznego przykrycia się główki, które uniemożliwiłoby jednostajne oddychanie. Należy pamiętać, że zrównoważony i spokojny sen dziecka w znacznym stopniu przekłada się na stateczny sen rodziców. Wybór odpowiedniego śpiworka może okazać się nie lada wyzwaniem. Fundamentalnym aspektem w procesie jego doboru jest skala TOG.


Czym-jest-skala-TOG?


Skala TOG służy do określania stopnia izolacji termicznej w większości śpiworków i kołder. Niezwykle przejrzyście przedstawia ona parametry cieplne oraz przeznaczenie produktów biorąc pod uwagę porę roku i panującą temperaturę. Kluczowym czynnikiem w procesie określenia przenikalności termicznej jest grubość materiału. Zasada jest prosta - im wyższa jest skala TOG śpiworka, tym jest on lepiej przystosowany jest do niższych temperatur.


Objaśnienie rozpiętości skali TOG.


Szukając dla swojej pociechy odpowiedniego śpiworka zapewne spotkaliście się z niezrozumiałymi symbolami liczbowymi podanymi w opisie produktu. Liczby te przybliżą Wam jego zastosowanie względem panującej pory roku i ciepłoty w pokoju. Spieszymy ze szczególnym wyjaśnieniem tych symboli tak, by dobór śpiworka okazał się sukcesem!


Specyfikacja grubości względem skali TOG wygląda następująco:


3.5 TOG

Śpiworek zimowy, wykonany z więcej niż jednej warstwy materiału, wyposażony w bardzo ciepłe wypełnienie. Optymalne jego zastosowanie będzie miało miejsce w pomieszczeniach z temperaturą od 14 do 21 stopni Celsjusza. Pamiętajcie także o odpowiednim ubiorze dziecka do takiej temperatury. Niezbędne będą śpioszki z długim rękawem i w zależności od warunków panujących w pokoju dodatkowe body niemowlęce.


2.5 TOG

Śpiworek, który posłużyć może przez cały rok (z wyłączeniem upalnych nocy), wyposażony w ciepłe wypełnienie. Zazwyczaj wykonany z dwóch warstw materiału, idealny do panującej temperatury od 17 do 22 stopni. Idealnym dopełnieniem całorocznego śpiworka będzie body z długim lub krótkim rękawem.


1.0 TOG

Cienki śpiworek z lekkim wypełnieniem, idealny do temperatury od 21 do 24 stopni. Skompletowany z body niemowlęcym z krótkim rękawem rewelacyjnie sprawdzi się latem, późną wiosną lub wczesną jesienią.


0.2 - 0.5 TOG

Letni śpiworek, który znajdzie swoje zastosowanie w nocną spiekotę. Nie posiada on zbędnego wypełnienia, przeznaczony jest do temperatur od 21 do 27 stopni. Cienkie body z krótkim rękawem lub na ramiączkach będzie w tym przypadku optymalnym rozwiązaniem.


Jaki śpiworek wybrać dla niemowlaka?


Wybierając śpiworek dla dziecka należy wziąć pod uwagę panującą porę roku, temperaturę w pokoju oraz wiek malucha. W asortymencie Babyboutik.pl znajdziecie imponujący wybór śpiworków. Każdy z nich posiada dokładny opis, zastosowanie, podaną informację o skali TOG oraz kategorię wiekową. Wszystkie modele charakteryzują się najwyższą jakością i oddychającym materiałem.


Rodzice, jeżeli macie wątpliwości dotyczące odpowiedniego doboru śpiworka i komfortu Waszej pociechy mamy dla Was jedną, cenną poradę. Aby sprawdzić czy maluchowi nie jest zbyt ciepło lub wręcz przeciwnie - narażony jest na wyziębienie wystarczy przyłożyć dłoń do jego karku. Jeżeli kark jest wilgotny oznacza to, że maluch jest spocony. Należy wtedy zmniejszyć temperaturę panującą w pomieszczeniu lub zdjąć jedną warstwę ubranek. W przypadku, gdy kark jest zimny należy ubrać go stosownie do temperatury. Optymalną temperaturą, która powinna panować w pokoju dziecka jest 21 stopni Celsjusza

 [product category_id="7254" limit="10" slider="true" onlyAvailable="true"]

Skala Tog w śpiworkach niemowlęcych-czym jest?
gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka gwiazdka
Średnia ocena: 4.2
Na podstawie: 1 ocen
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium